Club Șah Bistrița, la CN

Federaţia Română de Şah în colaborare cu Asociația Județeană de Șah Cluj, Primăria Cluj-Napoca și DJTS CLUJ au organizat în perioada 9-11 octombrie 2020 la Cluj-Napoca Campionatul Naţional pe echipe – Divizia B – seria Transilvania.

Clubul bistrițean de șah a participat ca în fiecare an începând cu ediția 2009 si s-a clasat pe locul 3 cu 5 victorii și 2 infrângeri din 7 meciuri.

Iată clasamentul final, componența echipei si rezultatele obținute de șahiștii bistriteni:

Final Ranking after 7 Rounds

Rk.SNoTeamGames  +   =   –  TB1  TB2  TB3 
11LPS Satu Mare770014025,5
23CSS Viitorul Cluj I751111017,0
32Asociatia Club Sah Bistrita750210019,5
44CSM Cluj62228015,0
56CSS Viitorul Cluj II63038014,5
65CSS TG. Mures63038014,0
78ACS Samus Cluj I62137012,0
87CS Chimia Victoria62046011,5
99CSS Viitorul Cluj III7124429,0
1010ACS Speranta Jucu6105428,0
11ACS Samus Cluj II6105428,0

Annotation:
Tie Break1: Matchpoints (2 for wins, 1 for Draws, 0 for Losses)
Tie Break2: The results of the teams in then same point group according to Matchpoints
Tie Break3: points (game-points)

Team-Composition with round-results

  3. Asociatia Club Sah Bistrita (RtgAvg:1957, TB1: 10 / TB2: 0)
Bo.NameRtgFEDFideID1234567Pts.GamesRtgAvg
1FMRusan Paul-Cristian2106ROU1209191½10111½5,071834
2IChima Radu-Niculin2037ROU122420411½½0115,071726
3IStrugari Vasile1914ROU122701710½10114,571422
4WCMBalan Briana-Cleopatra1771ROU123755111½0½115,071377

Sursa https://chess-results.com/tnr536111.aspx?lan=1&art=20&snr=2

Maestru FIDE,

Rusan Paul-Cristian