Cupa Casa EMA la înot

Sâmbăta aceasta a avut loc cea de-a 9-a ediție a Cupei Casa EMA la înot, cea mai importantă competiție de natație din județul Bistrița-Năsăud!

S-au întrecut pentru obținerea titlului de cel mai bun loc al concursului 8 cluburi din țară: AS Bucovina Suceava, CS Swim Cluj-Napoca, ACS Swimmania-Cluj-Napoca, CSS Tg. Mureș, CS H2O Tg. Mureș,  ACS Delfinii Turda, ACS Tibi din Bistrița și, desigur, echipa gazdă CS Casa EMA.

Astfel, sâmbătă 12 octombrie, s-a dat bătălia pentru medalii și cupe, iar premiul cel mare a fost adjudecat în final de Clubul CS Swim Cluj-Napoca care a obținut un total de 179 puncte. Pe locul doi s-a clasat Clubul gazdă, CS Casa EMA cu 151 puncte, iar podiumul a fost completat de Clubul ACS Tibi din Bistrița cu 124 puncte care le-a adus un frumos loc trei.

Clubul gazdă, antrenat de Alex Gabor, și-a arătat măiestria, iar nenumăratele antrenamente s-au materializat într-un binemeritat loc 2! Dintr-un lot de 42 de sportivi cu care s-a prezentat în concurs, s-au câștigat 68 de medalii la probele individuale și 3 medalii la probele de ștafetă!

Ca să concluzionăm, a fost o competiție extrem de reușită, în care cluburile prezente au putut să testeze şi să pregătească sportivii pentru campionatele naţionale ce vor urma la finalul acestul an.  Deși nivelul de competivitate a fost extrem de ridicat, toți participanții au fost foarte mulțumiți de organizarea și gestionarea concursului. Datorită sistemului de cronometrare, datele culese extrem de rapid ne-au permis afișarea rezultatelor într-un timp cât mai scurt, spre deliciul câștigătorilor!

Cupa Casa EMA a devenit o tradiție pentru iubitorii înotului, iar prin participarea unor cluburi de prestigiu din țară am reușit să ridicăm constant nivelul competiției, să aducem județul nostru pe harta performanței în natație.

Mulțumim tuturor participanților și susținătorilor pentru reușita Cupei Casa EMA din acest an, iar anul viitor promitem o ediție memorabilă!

Sponsori principali: Puiul de Crăiești

Sponsori gold: Romfulda, Open Consult

Sponsori silver: Terraqua, ICPE, GSB Electric

Parteneri de imagine: EMA Grafix

Parteneri media: Sportul Bistrițean, Observator BN, Bistrițeanul, Zile și Nopți

Parteneri: UBB Cluj-Napoca extensia Bistrița, 4D Art

Rezultatele obținute de toți sportivii participanți le găsiți pe site-ul  Casa EMA

Rezultatele sportivilor CS Casa EMA:

50m LIBER FETE 2012-2006,2005+2004,2003+2002 POP BIANCA – Medalie Argint MURESAN SARA – Medalie Argint CHIBULCUTEAN BEATRICE – Medalie Aur BREHAR RUXANDRA – Medalie Aur DRAGAN DARIA – Medalie Bronz   50m LIBER BĂIEŢI 2012-2006,2005+2004,2003+2002 POP RADU – Medalie Argint BURDEȚ RUBEN – Medalie Bronz AVRAM ANDREI – Medaile Aur HOBINCA ALEXANDRU- Medalie Argint AVRAM DAVID – Medalie Argint COSTIN DYLAN – Medalie Argint  
50m SPATE FETE 2012-2006,2005+2004,2003+2002 POP BIANCA – Medalie Argint MURESAN SARA – Medalie Aur POP BEATRICE – Medalie Argint CHIBULCUTEAN BEATRICE – Medalie Aur DRĂGAN DARIA – Medalie Aur BREHAR RUXANDRA – Medalie Argint   50m SPATE BĂIEŢI 2012-2006,2005+2004,2003+2002 POP RADU – Medalie Aur ISTOK MARIAN – Medalie Bronz HOBINCA ALEXANDRU – Medalie Aur AVRAM ANDREI – Medalie Argint AVRAM DAVID – Medalie Argint TOMPA BOGDAN – Medalie Bronz COSTIN DYLAN – Medalie Aur  
100m LIBER FETE OPEN DRĂGAN DARIA – Medalie Bronz   25m BRAS BĂIEŢI 2012 < KOCSIS RAZVAN – Medalie Aur  
50m BRAS FETE 2011-2006,2005+2004,2003+2002 POP BIANCA – Medalie Argint MURESAN SARA – Medalie Aur CHIBULCUTEAN BEATRICE – Medalie Bronz BREHAR RUXANDRA – Medalie Aur DRAGAN DARIA – Medalie Argint   50m BRAS BĂIEŢI 2011-2006,2005+2004,2003+2002 POP RADU – Medalie Argint HOBINCA ALEXANDRU – Medalie Aur AVRAM ANDREI – Medalie Argint AVRAM DAVID – Medalie Argint COSTIN DYLAN – Medalie Argint  
100m MIXT FETE 2009-2006,2005+2004,2003+2002 POP BIANCA – Medalie Argint MURESAN SARA – Medalie Aur CHIBULCUTEAN BEATRICE – Medalie Aur BREHAR RUXANDRA – Medalie Argint DRAGAN DARIA – Medalie Bronz   100m MIXT BĂIEŢI 2009-2006,2005+2004,2003+2002 HOBINCA ALEXANDRU – Medalie Aur PLATON LAURENTIIU – Medalie Bronz AVRAM DAVID – Medalie Argint TOMPA BOGDAN – Medalie Bronz COSTIN DYLAN – Medalie Argint  
100m FLUTURE FETE OPEN CHIBULCUTEAN BEATRICE – Medalie Argint DRAGAN DARIA – Medalie Bronz 50m FLUTURE FETE 2011-2006,2005+2004,2003+2002 POP BIANCA – Medalie Argint MURESAN SARA – Medalie Aur CHIBULCUTEAN BEATRICE – Medalie Aur DRAGAN DARIA – Medalie Aur BREHAR RUXANDRA – Medalie Argint  
50m FLUTURE BĂIEŢI 2011-2006,2005+2004,2003+2002 POP RADU – Medalie Argint PLATON LAURENTIIU – Medalie Argint HOBINCA ALEXANDRU – Medalie Bronz AVRAM DAVID – Medalie Argint TOMPA BOGDAN – Medalie Bronz COSTIN DYLAN – Medalie Argint   100m BRAS FETE OPEN BREHAR RUXANDRA – Medalie Aur  
200m LIBER FETE 2009-2006,2005+2004,2003+2002 POP BIANCA- Medalie Bronz MURESAN SARA – Medalie Bronz CHIBULCUTEAN BEATRICE – Medalie Argint DRAGAN DARIA – Medalie Argint   200m LIBER BĂIEŢI 2009-2006,2005+2004,2003+2002 HOBINCA ALEXANDRU – Medalie Bronz AVRAM DAVID – Medalie Argint TOMPA BOGDAN – Medalie Bronz COSTIN DYLAN – Medalie Aur  
4x50m MIXT COMBINAT OPEN HOBINCA,BREHAR,CHIBULCUTEAN,DRAGAN – Medalie Argint   4x50m LIBER FETE OPEN MURESAN,CHIBULCUTEAN,BREHAR,DRAGAN- Medalie Argint  
4x50m LIBER BĂIEŢI OPEN HOBINCA,PLATON,AVRAM A,METEA- Medalie Bronz